Aproces Latvijai

Latvijas dzimšanas dienai veltītajā Tēvzemes nedēļā mūsu skolā notika dažādi pasākumi gan lieliem, gan maziem. Tas bija īstais brīdis celt godā mūsu tautas bagātības. Šobrīd ļoti aktuāli ir rokdarbnieku darinājumi - praktiskas un arī skaistuma lietas, kurās izmantoti tradicionālie latvju raksti un valsts karoga krāsas.
11.novembrī no plkst.14.20-16.00 mājturības kabinetā visiem interesentiem bija iespēja darboties radošajā darbnīcā ,,Aproces Latvijai” un uzaust sev sarkanbaltsarkanu aproci. Skolēni aproces celoja, tas ir, auda ar celu galdiņiem. Aušana celu tehnikā Latvijā ir ļoti sens rokdarbu veids, īpaši iecienīts Latgalē. Senatnē celaines lietoja apģērba papildināšanai – kā jostas, apdares lentas bruņčiem, sagšām, kā matu lentas, kā kājautu, rokautu apsējus, kā grožus, striķus, pavadas...Arī šobrīd radoši strādājot, mēs izmantojam seņču zināšanas, pieredzi, mantojumu.
Prieks, ka darbnīcu apmeklēja kupls aust gribētāju pulks, tajā skaitā arī zēni un skolotājas.Prieks, ka mēs gribam lepoties ar savu identitāti gan svētkos, gan arī ikdienā.

 

Mājturības skolotāja Inga Reine