eTwinning Eiropas konference Kannās.

Nacionālo eTwinning balvu 2019 nacionālo projektu kategorijā šogad ieguva projekts fizikā “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu”, kas īstenots kopā ar Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolu (projekta vadītāja Ineta Lielkalne). 

Konkursā tika vērtēts ne tikai tas, kā projekts integrēts mācību saturā, bet arī cik daudz skolēni iesaistīti projekta plānošanā, kā notikusi komunikācija un sadarbība ar citiem projekta partneriem, kā projektā jēgpilni izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, cik veiksmīgi sasniegts plānotais rezultāts.

Šī projekta gala produkts ir Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu . Tā var noderēt citiem skolotājiem, mācot tēmu “Siltums”, skolēniem, kuri apgūst šo tēmu vai arī vienkārši interesējas par fiziku, kā arī jebkuram interesantam, jo jautājumi un risinājumi ikdienas situācijās, var būt vērtīgi jebkuram cilvēkam. “

 eTwinning apbalvojums – skolotājām apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē. Savukārt skolēniem -novembrī katru fināla projekta skolu apciemos “Aspired”, lai  novadītu aizraujošas tehniski radošās darbnīcas fizikā.

Šogad eTwinning Eiropas konference notika Kannās, Francijā,  kur vairāk nekā 500 skolotāji no dažādām valstīm tikās, lai dalītos pieredzē. Tās tēma bija “Where education meets democracy”- kur izglītība satiek demokrātiju.

Vidusjūras vējainais krasts, palmas, magnolijas, alpu vijolītes, agaves, jukas,  priedes, mandarīnu koki, jahtas un silts dienvidu lietus –tā mūs sagaidīja Kannas.

 Pirmās konferences dienas vakarā notika apbalvošanas ceremonija, kur gada labākie projekti dažādās nominācijās tika prezentēti īsā video stāstā un  pēc tam apbalvoti.

Visa otrā diena tika atvēlēta darbnīcām, lai skolotāji  varētu dalīties pieredzē un saskatīt jaunas idejas un iespējas sadarbībai. Viens no interesantākajiem realizētajiem projektiem bija par palmu eļļu. Tās izcelsmes vieta, pielietojums,  plusi un arī mīnusi-tie ir tikai daži aspekti, pēc kuriem tika pētīta šī tēma. 

Tā bija lieliska iespēja iepazīt citu valsti, cilvēkus, tās tradīcijas,  kultūru, satikt kolēģus no citām Eiropas valstīm un arī atrast kādu jaunu sadarbības partneri.

Laila Vibornā, eTwinning vēstniece un Eiropas konferences dalībniece