8.klašu skolēni “Latvijas finiera” Zaļās klases pasākumā.

      12. septembrī 8. klašu skolēni devās uz vairāk nekā 200 metrus augsto Sarkaņkalna virsotni, vienu no gleznainākajām Rēzeknes novada vietām, lai piedalītos informējoši izklaidējošā pasākumā un iepazītos ar mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā, kā arī ar mācību un karjeras iespējām meža nozarē. Pasākumu organizēja “Latvijas Finiera” Zaļā klase sadarbībā ar  AS “Latvijas valsts meži”.
      Visas dienas garumā Rēzeknes novada Verēmu pagasta “Sarkaņkalnā” pasākuma organizatoru un sadarbības partneru sagatavotajās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīja meža nozares profesionāļi. Skolēniem bija iespēja  apmeklēt  dažādas pieturas, piedalīties izglītojošās aktivitātēs, darboties praktiski un uzzināt daudz jauna par mežu.
       Piemēram, iemācīties atpazīt dažādas koku sugas; pamēģināt iestādīt priedīti; kā aizsargāt kokus no meža dzīvniekiem; iespēja klasei kopīgi izgatavot putnu būrīti līdzņemšanai; uzzināt par apaļo kokmateriālu kvalitāti un vērtību; izmēģināt kokmateriālu uzmērīšanu; apskatīt un arī iekāpt harvesterā un forvarderā; pašiem būvēt Leonardo da Vinči tiltu; uzzināt par koksnes pielietojumu visdažādākajās ikdienas lietās; iespēja veikt koksnes izturības eksperimentu; iepazīt mēbeļu testēšanas laboratorijas aprīkojumu; uzspēlēt dažādas spēles; apskatīt meža ugunsdzēsības tehniku un piedalīties daudzās citās izzinošās aktivitātēs.
      Interesanti un aizraujoši tika pavadīts laiks, iegūtas jaunas zināšanas un prasmes, kā arī izpratne par savstarpējo sadarbību un spēju rīkoties kā vienotai komandai.
Noslēgumā bija iespēja pabūt kopīgā piknikā pie ugunskuriem remdēt izsalkumu ar līdzņemtajām pusdienām, kā arī iegādāties siltu ēdienu uz vietas un atpūsties uzstādītajos šūpuļtīklos. Paldies pasākuma organizatoriem par lielisko piedzīvojumu un mācībām dabā!
Kopā ar 8. klašu skolēniem pasākumā piedalījās klases audzinātājas Velta Danovska, Žanete Beča, Inga Haritonova un bioloģijas skolotāja Digna Prodniece.
 Paldies skolas direktorei Norai Šņepstei par transportu un atbalstu!