Preiļu 1.pamatskolas skolēni svin Eiropas dienu Igaunijas, Dānijas un Polijas vēstniecībās kluba “Es Māja”akcijā.


    Kluba “ES Māja” 9. maijā projekta „Eiropas diena” ietvaros Preiļu 1. pamatskolas 8.a  un 8.b klases skolēniem ar  viņu audzinātajiem Ilonu Isajevu un Intaru Mežinieku , tika dota iespēja apmeklēt Dānijas, Polijas un Igaunijas vēstniecības, kurās tika rīkotas Atvērto durvju dienas.
    Mums tika dots īss ieskats katras valsts sabiedrībā, tās vērtībās un kultūrā. Stāstīja par vēstniecības mājas vēsturi, Latvijas un Dānijas, Latvijas  un Polijas, Latvijas un Igaunijas sadarbību vēsturiskā un ekonomiskā jomā.  Noskaidrojam ar ko atšķiras vēstnieka un konsula darbs. Daudz uzzinājām par diplomātu darbu un kā var kļūt par diplomātu.
    Dānijas vēstniecībā programma tika vadīta angļu valodā. Runājām par līdzībām Latvijā un Dānijā, Dānijas tradīcijām un tiekamies ar Dānijas vēstnieku Hansu Brasku. Tiekoties ar Dānijas vēstnieku, mēs runājām par ekoloģiskajām problēmām, vēsturi un skolas dzīvi.
    Igaunijas vēstniecībā saziņa ar vēstnieku bija ar tulka starpniecību. Piedalijāmies konkursā „Ko tu zini par Igauniju?”, kur galvena balva bija brauciens ar ģimeni uz Igaunijas TV torni.
    Polijas vēstniecībā mūs sagaidīja interesants stāsts ne tikai par Polijas kultūru un vēsturi, bet arī ļoti daudz interesantu faktu par grāfu Borhu ģimeni, jo viņi bija speciāli gatavojušies sagaidīt Preiļu skolēnus.
    Dažas atziņas par pasākumu no 8.ab klašu skolēniem:   „Poļu vēstnieks ir sieviete, kura mūsu apmēklējuma laikā kopā ar mūsu valsts izglītības ministri bija darba braucienā Polijā.”
„Piedalījamies konkursā „Ko mēs zinām par Poliju?”,par katru pareizo atbildi saņemot ļoti garšīgus ābolus.”
    „Mēs uzzinājam, ka katras vēstniecības ēka ir tās valsts īpašums, kur darbojas attiecīgas valsts likumi. Sanāk, ka mēs bijām Polijā, Igaunijā un Dānijā vienas dienas laikā.”
(Andželika)
    „Pirmo reizi dzirdējām kā skan igauņu valoda. Izradās, ka igauņu valodā vārds ”Preiļi ” nozīmē „jaunkundze’’. Salādzinājam,  kas kopīgs un kas atšķirīgs Igaunijai un Latvijai.”(Santa)

8.b klases audzinātāja Ilona Isajeva.