Mācies izmantot iespējas.

Preiļu 1. pamatskolas 7. - 9.klašu skolēniem jau otro gadu projekta STEM un vides joma ietvaros, ir iespēja sevi izglītot fizikas un ķīmijas jomā, apmeklējot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, kur vietējie mācību spēki vienu reizi mēnesī palīdz skolēniem darboties modernās laboratorijās. Un tikai no katra jaunieša ir atkarīgs, cik daudz viņš iegūs savas personības izaugsmē - vai jautāt, ja nav īsti skaidra mācāmā tēma, vai pildīt uzdotos praktiskos darbus, lai maksimāli paņemtu no piedāvājuma augstskolas laboratorijās.

    Izmēģinot šo, skolēns jau pamatskolas vecumā spēs izvērtēt, vai turpmāk pastiprināti pievērsīsies dabaszinātņu apguvei, vai tomēr meklēs sevi citā jomā.

    Šī ir lieliska iespēja skolēnam nokļūt ārpus skolas sienām un augstskolu pasniedzēju vadībā strādāt praktiski, tā papildinot savas zināšanas un prasmes.

    Viena no prasmēm, ir spēja iekļauties šajā milzīgajā piedāvājumu jūklī. Un paņemt sev tieši to, kas interesē un ir pa spēkam.

    Dažas skolēnu atziņas:

  • Iemācījos ķīmijas piederumu nosaukumus. Ko dara dažas ķīmijas mašīnas.
  • Uzzināju no kā veido un pievieno salūtam krāsu un kā noskaidrot ūdens duļķainību.
  • Esmu izpratusi un radusies interese par to, kas ir lodēšana un kā tā veicama. Padziļinātāk izpratām un mēģinājām apgūt programmēšanas prasmes. Bija saistoši uzzināt kas ir lāzeri un kādiem nolūkiem tie domāti. Par piemiņu mums paliks no lāzera izgriestie piekariņi.
  • Esmu guvusi pieredzi piedaloties dažādos praktiskajos darbos, iemācījusies atšķirt fizikālās pārvērtības no ķīmiskām pārvērtībām.
  • Iemācījos kā pereizāk un efektīgāk apieties ar instrumentiem, kā droši apieties ar vielām.
  • Es esmu uzzinajis kā izfiltrēt ūdeni un kā noteikt tā duļķainību.

Attēli

Preiļu 1. pamatskolas skolotāja Ieva Babre