"Mikslis virtuvē"

Arī šogad aprīļa sākumā Preiļu 1. pamatskolas 7. klašu skolēni iesaistījās konkursā "Mikslis  virtuvē”.  Īpaši atsaucīgi šogad bija zēni. Katru klasi pārstāvēja četru skolēnu komanda – gan zēni, gan meitenes, taču  no 7.c klases konkursā piedalījās tikai  zēni. Skolēni jaunā mājturības kabineta virtuvē gatavoja un prezentēja pašu izvēlētus salātus, servēja galdu.
7.a.klases pārstāvji Lija, Līga, Milana un Egons pagatavoja "grieķu” salātus ar Fetaki sieru. Skolēni šajos salātos pievienoja arī tik populāro rukolu, kas tiem piedeva īpatnēju garšu. Komanda strādāja draudzīgi, atbalstīja viens otru vajadzīgajā situācijā.
Artis, Aurika, Maksims un Ērika no 7.b klases gatavoja krabju salātus. Šī komanda izveidoja estētisku galda klājumu, kurā pavasarīgas noskaņas radīja gan vizbulītes, gan galda kartes, gan zilganzaļie krāsu toņi. Arī ārējais izskats komandai bija pārdomāts un saskaņots.
7.c klases apņēmīgie puiši Atis, Rainers, Ulvis un Edijs gatavoja vienus no pasaulē populārākos "Cēzara” salātus. Gan griešanas un  smalcināšanas, gan grauzdiņu pagatavošanas darbi puišiem padevās itin labi. Salāti garšoja lieliski.
Konkursā valdīja jauka, draudzīga un darbīga atmosfēra. Laikam jaunās, glītās kabineta telpas skolēnus disciplinēja un mudināja strādāt klusi, centīgi un akurāti. Prieks! Likās, ka šogad konkursā piedalās tie skolēni, kuriem īpaši patīk darboties virtuvē. Balvas ar pavasarīgu noskaņu, komplimentus no žūrijas un pārējiem konkursantiem saņēma katrs dalībnieks.
Paldies konkursa dalībniekiem un klašu audzinātājiem par atsaucību, vecākiem par materiālo palīdzību! Jauki, ka varam saglabāt šo tradīciju - konkursu "Mikslis virtuvē"!
Mājturības skolotāja Inga Reine