E-prasmju nedēļas pasākums – informācijas meklēšanā „Ienāc! Atrodi! Uzzini!”

     Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2015. gadā no 23. līdz 27.martam rīko 6. E-prasmju nedēļu Latvijā.
    Sadarbībā ar Preiļu galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļu Preiļu 1. pamatskolas 7. klašu skolēni kopā ar skolotāju Pēteri Bernānu piedalījās E-prasmju nedēļas pasākumā – informācijas meklēšanā „Ienāc! Atrodi! Uzzini!”
    Latvijā 2015. gads pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu. 1865. gada 16. martā dzimusi Aspazija, bet Rainis - 1865. gada 11. septembrī. Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā, tāpēc konkurss tika veltīts šim notikumam. Jautājumi lika skolēniem pārdomāt, ko nozīmē Rainis un Aspazija, kāpēc viņu pirms simt gadiem rakstītā dzeja joprojām ir aktuāla 21. gadsimtā.
    Septīto klašu skolēniem bija jāatrod atbildes uz deviņiem jautājumiem. Meklējot, atrodot informāciju izglītojamie iepazinās ne tikai ar Aspazijas un Raiņa literāro darbību, ne tikai ar viņu ieguldījumu Latvijas nacionālajā kultūrā, bet iepazinās ar daudzām internetvietnēm (www.aspazijarainis.lv; www.memorialiemuzeji.lv; www.darini.lv; www.kulturaskarte.lv u.c.). Pateicamies par konkursa organizēšanu Preiļu galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas galvenajai bibliotekārei Inai Rusiņai! Par piedalīšanos skolēni saņēma pārsteiguma balviņas – mārkerīšus, mapītes, krāsaino papīru un protams, saldumiņi visiem informācijas meklētājiem.
Anna Dzidra Bernāne