Laikmetīgās dejas apvienības „Dejas anatomija” izrāde „Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?” un laikmetīgās dejas meistarklase

T/C „Oga”, Preiļos, Rīgas ielā 4d, 8. februārī plkst. 13.00 notiks laikmetīgās dejas izrāde „Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?”, kurā projekta „Dejas anatomija” horeogrāfes sadarbībā ar dejas dramaturģi Intu Balodi iepazīstinās skatītājus ar modernās dejas dzimšanu 20. gadsimta sākumā un divām neparastām personībām – Aisedoru un Raimondu Dunkaniem.
Amerikāņu izcelsmes dejas mākslinieki, brālis un māsa Raimonds un Aisedora Dunkani 19. un 20. gadsimtu mijā aktīvi darbojās Rietumeiropā, pārsteidzot un aizraujot skatītājus ar Senās Grieķijas inspirētu, no klasiskā baleta stingrajām formām atbrīvotu deju, tērpiem, mākslas darbiem un dzīves filozofiju. Izrāde ir skats uz Aisedoras un Raimonda Dunkanu personībām, biogrāfiju un devumu mākslas pasaulē. Izrādes veidotājas ielūkojas Dunkanu uzskatos un aktivitātēs, nevairoties arī no privātās dzīves detaļām, tai skaitā pārsteidzoši ciešajiem sakariem ar Latviju. Dejotājas Elīna Breice, Monta Vandere un Agnese Bordjukova izrādē izdejo gan Dunkanes mantojumu, gan seko vispārīgiem viņas kustības un idejiskajiem principiem. Dramaturģe Inta Balode sniedz bagātīgu kultūrvēsturisku kontekstu un aicina skatītājus iesaistīties sarunā. Izrāde „Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?” nominēta “Spēlmaņu nakts 2014” kā „Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”.
Izrādei sekos atklāta laikmetīgās dejas nodarbība, kas notiks 8. februārī plkst. 15.00 Preiļu 1. pamatskolas spoguļzālē. Ikkatrs interesents tiek aicināts izmēģināt laikmetīgās dejas kustības „Dejas anatomijas” dejotāju vadībā. Priekšzināšanām un sagatavotībai nav nozīmes. Nodarbības laikā un pēc tās iespējama saruna ar izrādes dalībniecēm.
Izrāde un nodarbība notiek Laikmetīgās sezonas „Preilis” ietvaros, ko jau otro gadu organizē T/C „Oga” un jaundibinātā biedrība „Latgales identitātes telpa”. Biedrības mērķis ir īstenot laikmetīgās mākslas projektus, kas atgādinātu un iedzīvinātu latgaliskās identitātes apziņu Preiļos un tuvākajā apkārtnē. 8. februāra pasākumi ir iecerēti kā savstarpēja iepazīšanās Preiļu iedzīvotājiem un māksliniecēm, kam sekos izpētes darbs Preiļos un pilsētai veltītas izrādes tapšana 2015. gada rudenī.
Izrādes un meistarklases norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Ieeja: bez maksas.