“Mazās muzikālās pasakas” – izzinoša koncertizrāde bērniem

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 24. septembrī Preiļu novada KC viesojās aktrise Karīna Tatarinova kopā ar talantīgiem mūziķiem.

2.-4. klašu skolēniem bija iespēja ceļot pilnīgi jaunā pasaku pasaulē, kuras tika izstāstītas ar dažādu instrumentu palīdzību.
Mūziķi radīja brīnumainas noskaņas un tēlus. Bērniem bija iespēja iepazīties ar stāstu par Lauvu Bonifāciju un viņa aizraujošo ceļojumu pāri okeānam, lai nokļūtu Āfrikā un sastaptu savu vecmāmiņu.

Ar aizrautību tie klausījās pasakā par Garo pupu, kas ieaug mākoņos un ieklausījās morālē, kas tika izteikta pasakas beigās.
Vislielāko prieku bērniem sagādāja pasaka par Mazo Jenotu, kurš savā dzimšanas dienā tika pāri savām bailēm un kļuva ļoti drosmīgs.
Līdzās mūzikas instrumentu radītajām skaņām, arī skolēniem, izmantojot savas rokas un kājas, tika dota iespēja radīt muzikālu fonu lasītajām pasakām.

Bērni iepazina vairākus instrumentus, kuri tiek izmantoti orķestrī un dažus no tiem dzirdēja pirmoreiz, kā piemēram vibrafonu.
Uzzināja, ka ir iespējams mainīt trompetes skanējumu daudz un dažādos veidos. Jaunums bija arī tas, ka, lai radītu jaunas skaņas, palīgos var ņemt arī katlu ar ūdeni.
“Mazās muzikālās pasakas” bija aizraujoša koncertizrāde gan skolēniem, gan skolotājiem.

                                                                                            Dir. vietn. Ilze Broka