Cīņā par Ekselences balvu – 2017 dabaszinību un eksakto mācību priekšmetu skolotājiem arī Preiļu 1.pamatskolas skolotāja Ieva Babre!

22. februārī norisinājās “Ekselences balvas" fināls, ko organizēja Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru un kurā tikās 24 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotāji.
Šogad arī  Preiļu 1. pamatskolas ķīmijas un bioloģijas skolotāja Ieva Babre piedalījās Ekselences balvas 2017 izcīņā, nonākot līdz laureāta pakāpei.
Balvu 1400 eiro apmērā bioloģijā ieguva Anda Kuzma (Vecumnieku vidusskola), fizikā – Virgīnija Vītola (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, RTU Inženierzinātņu vidusskola), ķīmijā – Inese Ločmele (E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija), matemātikā – Maija Zaķe (Rīgas 49. vidusskola), ekonomikā – Inta Jorniņa (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija).
Tiekoties finālā, skolotāji vadīja mācību stundas Mārupes vidusskolā, vēroja, analizēja citu pedagogu stundas un smēlās zināšanās no tām, dalījās pieredzē, kā risināt dažādas mācību situācijas, un diskutēja par eksakto mācību priekšmetu un ekonomikas mācīšanu.
Aptaujātie finālisti uzskata, ka būt lieliskam skolotājam nozīmē atbildīgi strādāt šodien, lai skolēni būtu veiksmīgi rīt, izmantot dažādas mācību metodes, jo katrs skolēns ir citāds; būt atsaucīgam, kreatīvam, gatavam pārmaiņām, mācību procesā būt starpniekam, nevis informācijas sniedzējam, mācīt skolēniem mācīties un jautāt, kā arī pašam visu laiku mācīties.
Izvēle žūrijai bija ļoti grūta :  “Ja mēs salīdzinām ar situāciju, kāda bija pirms 10 gadiem, tad progress ir milzīgs. Šodien mēs jau redzam, ka tādas lietas kā tehnoloģijas, kā skolēnu sadarbība – viņas jau ir pašas par sevi saprotamas. Arī tas, ka mēs rosinām skolēnus pašiem mēģinām ieraudzīt kādas sakarības, pašiem mēģināt saprast, par ko tas ir, kāpēc es šo lietu tagad daru. ” norāda Starpnozaru izglītības inovāciju centra direktore Dace Namsone.
Apbalvošanā visus dalībniekus sveica LR Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.
Naudas balvu 1400 eiro apmērā katram balvas ieguvējam bija sarūpējuši Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži” un SIA „Metrum”. Pasākumu atbalstīja arī SIA „Lielvārds” un LU Fizikas un matemātikas fakultātes koris „Aura”.
Balvas žūrijas komisijā darbojās pārstāvji no LU, VISC, uzņēmēju asociācijām un uzņēmumiem, kā arī iepriekšējā gada „Ekselences balvas” laureāti.

Preiļu 1.pamatskolas direktore Nora Šņepste

https://www.flickr.com/photos/149617228@N08/sets/72157679037121530/ (galerija)