Skolēni eksperimentē.

Pēti, izzini, eksperimentē, demonstrē! - šim aicinājumam aktīvi atsaucās 5. ab un 7. b klases skolēni, lai parādītu, ko ir iemācījušies, izgudrojuši, atklājuši dabaszinību un bioloģijas stundās, un iepazīstinātu citus ar savām pētnieciskajām darbībām, novērojumiem un secinājumiem.

Preiļu 1. pamatskolas organizētajā Eksperimentu dienā piedalījās :

Jānis Jalinskis / 5.a, „Degošais papīrs”/,

Zane Koņečnija /5.b, „Skābais lietus, tā ietekme uz vidi” /,

Marija Lāsma Slišāne / 5.b, „Pārvērtības ar cieti” /,

Diāna Afanasjeva / 7.b, „ Blīvuma stabs”/,

Vlada Aleksejeva / 7.b, „Eksperiments ar olu” /,

Ilga Kivleniece / 7.b, „ Nedegošais papīrs” /,

Maksims Podskočijs / 7.b, „Mākonis” /,

Rasa Saulīte / 7.b, „Sveču šūpoles” /.

Labākie darbi tika izvirzīti dalībai Preiļu novada BJC organizētajā jauno vides pētnieku konkursa „Skolēni eksperimentē ”1.kārtā. Mūsu skolu tajā pārstāvējaVlada Aleksejeva, Jānis Jalinskis, Rasa Saulīte. Patīkami, ka žūrijas komisija, atzinīgi novērtēja skolēnu veikumu un ceļazīmi uz 2.kārtu Rīgā saņēma Jānis Jalinskis.

Skolotājas Ieva Babre, Digna Prodniece, kas rosināja un iedrošināja skolēnus piedalīties vides izglītības projektā „Burto dabā, vidē, visumā”, atzina, ka eksperimenti kļūst arvien populārāki. Par to liecina skolēnu ieinteresētība un atsaucība. Prasmes novērot, eksperimentēt, pētnieciskā darbība ir aktuāla visos dabaszinību priekšmetos. Izmantojot šīs iespējas, arī mācību process pašiem skolēniem kļūst interesantāks un saistošāks. Teorētisko un praktisko iemaņu apgūšana ir vajadzīga, lai labāk izprastu dabaszinības, vidē notiekošos procesus un iegūtās zināšanas noderētu arī ikdienā un profesijas izvēlē.

 Digna Prodniece,

dabaszinību un bioloģijas skolotāja