Pasākums "Veselīgs dzīvesveids"

     Cilvēka lielākā vērtība ir veselība. Ko nozīmē dzīvot veselīgi? Tā ir izpratne kā dzīvot, strādāt un atpūsties. Tāpēc 3. novembrī Preiļu 1. pamatskolas 7.a, 7.b un 8.b klašu skolēni tikās ar divkārtējo Latvijas spēkavīru čempionu Arti Plivdu, kurš arī ir mūsu skolas absolvents. Viņš pastāstīja par saviem sasniegumiem sportā, gan ikdienas darbu policijā. Artis uzsvēra, ka sportojot, veselīgi ēdot un ievērojot dienas režīmu – tas varētu būt veselīga dzīvesveida pamatā. Fiziskā pievilcība ir ne tikai viens no svarīgākajiem pašapziņas faktoriem, bet arī atslēga uz veselību. Ir svarīgi labi pārzināt sava organisma darbību, saprast, ko un kāpēc mēs lietojam uzturā, pareizi un saudzīgi nodarbināt savu ķermeni un rūpēties par to. Tikai apvienojot visus šos aspektus var iegūt kāroto – skaistu augumu un veselīgu ķermeni. Spēkavīrs pastāstīja, ka viņa ēdienkartē galveno vietu ieņem augļi, dārzeņi un veselīga pārtika Protams, jāsaka „nē!” smēķēšanai, kas jauniešu vidū ir diezgan izplatīta parādība. Klausoties un aktīvi uzdodot jautājums, skolēniem bija iespēja salīdzināt savus ieradumus ar veselīga dzīvesveida pamatprincipiem, jo veselīgs uzturs nodrošina pareizu organisma augšanu un attīstību, veicina augstas darbaspējas un labu pašsajūtu.
    Čempions uzsvēra, ka visam pamatā ir darbs, jo četras reizes nedēļā notiek pamatīgi treniņi, kas prasa lielu uzņēmību, pacietība un gribasspēku. Artis atgādināja skolēniem, ka ar minimālu darbu nevar sasniegt maksimālus rezultātus, bet ir vajadzīgs ilgstošs un pamatīgs darbs.
    A. Plivda stāstīja arī par novērojumiem savā darbā, saskaroties ar pusaudžiem, rosināja aizdomāties par savu uzvedību un savas rīcības sekām.
   Neviltotu prieku sagādāja spēkavīra sagādātie kalendārīši ar viņa autogrāfu. Neizpalika klasēm arī gaidītā fotografēšanās ar Latvijas stiprāko atlētu. Ļoti sirsnīgā, nepiespiestā atmosfērā notika šī tikšanās ar mūsu novadnieku Arti Plivdu. Gribas cerēt, ka ikviens skolēns pēc šīs tikšanās aizdomāsies par savu uzvedību, rīcību, izdarībām un veselīgu dzīvesveidu.
   Pēc tikšanās mums visiem bija iespēja apskatīties foto materiālu salikumu un prezentāciju, kas lika atcerēties divu dienu ekskursiju pa Kurzemi. Visas trīs klases pārrunāja redzēto un piedzīvoto. Apskatījām Liepāju, Kuldīgu, Ventas rumbu, Sabili un Kandavu. Silta tēja un maize atgādināja par Liepājas kara ostas cietumu, par vēsturisku realitātes uzvedums ar mūsu līdzdalību. Siltas atmiņas par šo pasākumu saglabāt līdzēs kopīgās foto bildītes ar Latvijas spēkavīru čempionu A. Plivdu, kā arī foto, ko atsūtīja katram skolēnam no Liepājas.
7. a klases audz. A.Dz. Bernāne
7.b klases audz. V. Danovska
8. b klases audz. M. Šķestere